ZLATÁ ŠUPINA

12. 11. 2016

Zlatou šupinou ocenil hejtman Zimola majitele Brisku a další významné osobnosti u příležitosti oslav vzniku samostatného československého státu 28. října 1918.

Majitel společnosti Brisk Mojmír Čapka, kreslíř a karikaturista Václav Johanus, zlatý paralympik z paralympiády v Rio de Janeiro Arnošt Petráček, předseda představenstva Rybářství Třeboň Jan Hůda a dvě novinářské sportovní legendy Deníku Vladimír Majer a Bohumil Ortman převzali od hejtmana Jiřího Zimoly zlatou šupinu.

Tuto Cenu hejtmana získali u příležitosti oslav 98. výročí vzniku samostatného československého státu 28. října 1918. Slavnostní ceremoniál se odehrál v prostorách bývalé zámecké jízdárny v Hluboké nad Vltavou, kde nyní sídlí Alšova jihočeská galerie dne 26. října 2016.

„Mojmír Čapka získal ocenění coby představitel firmy, která dlouhodobě patří k vlajkovým lodím jihočeského průmyslu, Václav Johanus jako jihočeský světoznámý grafik, který povýšil geometrii na umění, Arnošt Petráček za skvělé sportovní výkony a reprezentaci kraje i jeho aktivity, kterými podporuje handicapované sportovce, Jan Hůda za celoživotní přínos, propagaci i práci pro jihočeské rybářství a Vladimír Majer i Bohumil Ortman za celoživotní přístup a působení v jihočeské novinařině,“ upřesnil Zimola s tím, že o konečném seznamu oceněných osobností rozhodla rada kraje.

brisk