Zapalovací elektrody a ionizační sondy

Zapalovací elektrody

se používají k zapalování plynného paliva v plynových zařízeních. Ty pracují na principu zapálení přeskokem jiskry vysokého napětí. Zde střední elektroda nesmí trvale zasahovat do plamene. Zapalovací elektroda a ionizační sonda bývají umístěny společně ve spalovacím prostoru plynových zařízení - plynových kotlů, průtokových ohřívačů vody, plynových sporáků apod. Zapalovací elektrody mohou být použity i jako ionizační sondy a naopak. Vždy ale musí být respektováno jejich umístění, tj. zapalovací elektroda mimo plamen a pouze střední elektroda ionizační sondy v plameni. Zapalovací elektrody a ionizační sondy jsou vyrobeny z velmi kvalitních materiálů. Izolátor je vyroben z keramické hmoty OXAL s vysokým obsahem Al2O3. Charakteristickou vlastností této keramiky je vysoká mechanická pevnost a odolnost proti tepelnému a elektrickému namáhání (elektrická pevnost izolátoru je 18 kV). Střední elektroda je vyrobena ze speciálního žáruvzdorného materiálu - kanthal, odolnému proti vysoké teplotě a elektrochemické korozi.

Ionizační sondy

se používají jako snímače hoření v plynových zařízeních. Střední elektroda trvale zasahuje do plamene. Ostatní části sondy musí být v prostoru hořáku umístěny tak, aby docházelo k jejich přirozenému chlazení.

 

 

Zapalovací elektrody a ionizační sondy vyráběné izostatickým lisováním a broušením jsou určeny převážně pro varnou techniku a lze je vyrábět jak s přípojným konektorem, tak i v provedení s integrovaným vysokonapěťovým kabelem v průměrech 1,65/1,8 s teflonovou či polypropylenovou izolací.

Katalog ke stažení

 

 

Nejrozšířenější skupina zapalovacích elektrod a ionizačních sond určená především pro plynové spotřebiče k vytápění. Charakteristický je pro ni jednotný průměr keramického izolátoru 6,6 a 9 mm. Střední elektroda má průměr zpravidla 1,6/1,9/2,5 a 3 mm.

Katalog ke stažení

 

 

Skupina zapalovacíh elektrod u které dochází k přeskoku jiskry mezi střední a boční elektrodou.

Katalog ke stažení

 

 

Zapalovací elektrody a ionizační sondy, které svou konstrukcí vycházejí z izolátorů zapalovací svíčky. Jsou určeny především pro starší řady hořáků a pro hořáky průmyslových zařízení.

Katalog ke stažení

 

 

Zapalovací elektrody a ionizační sondy s atypickým držákem eletrody, který umožňuje montáž těchto výrobků do omezených zástavbových prostor hořáků.

Katalog ke stažení