Mezinárodního mistrovství ČR v motokrosu

9. 4. 2018

1.4.2018 se uskutečnil první závod Mezinárodního mistrovství ČR v motokrosu v jihočeské Kaplici.
Námi podporovaný tým BUKSA ADOS nám udělal velkou radost, protože ve všech hlavních skupinách bral vítězství. Celý tým používá zapalovací svíčky BRISK RACING COR10LGS.

MX1
V obou rozjížďkách vyhrál Martin Michek (Buksa/Ados KTM Team) stylem start cíl. Už v první rozjížďce od začátku nasadil strhující tempo, které ze začátku akceptoval pouze Václav Kovář. Michek dokonce stihl dát kolo desátému jezdci.
MX2
Nebylo překvapením, že první rozjížďku ovládl francouzský závodník Sulivan Jaulin (Buksa/Ados KTM Team), který po odchodu jeho týmového kolegy Szvobody vzal na sebe roli lídra. Měl ale nového ?kamaráda? na souboje a nového týmového kolegu Martina Krče. Ten ale nakonec neměl tolik síly a nechal ?Suliho? v první jízdě odjet a bral druhé místo. Celkově vyhrál Sulivan Jaulin, druhý byl Patrik Liška (HT Group Racing Team) a třetí celkově Jonáš Nedvěd (Orion Racing Team) i přesto, že druhá jízda pro něj byla stíhací. Stříbrného z první rozjížďky Krče vyřadil z bojů o poháry technický problém v druhé jízdě.
V této kategorii startoval i další jezdec, kterého podporujeme ? patnáctiletý Radek Větrovský jedoucí se zapalovací svíčkou BRISK RACING L10S. Startoval poprvé s motocyklem KTM SX 125 mezi ?dospělými? a nevedl si vůbec špatně v první rozjížďce dojel na 22 místě a v druhé na 20 místě ze 40 závodníků. Je třeba podotknout, že tyto závody pro něj nejsou prioritou. Tou je ME 85 Juniorů a německý ADAC.
Ženy
Steffi Laier(Buksa/Ados KTM Team) suverénně vyhrála obě rozjížďky a všem ostatním ukázala, kdo je tady několikanásobná mistryně světa. Šestnáctiletá Elena Kapsamer (Buksa/Ados KTM Team) měla v první jízdě trochu smůlu, jezdila druhá, ale udělala chybu a bylo z toho nakonec čtvrté místo. Druhá jízda už ale vyšla dobře a Kapsamer dojela druhá, celkově to pro ni znamenalo životní výsledek, kdy obsadila celkové druhé místo.