Svíčky BRISK bodují na MXoN v USA

11. 10. 2022

Po letošním mistrovství národů v motokrosu bude ještě dlouho hlasitě rezonovat BRISK. Dějištěm byla americká motokrosová závodní dráha Red Bud MX v Buchananu (Michigan, USA). Největších motokrosová trať na Středozápadě se nachází severně od města, obklopená poli a velkými zemědělskými plochami. Na závodech byli v hojném počtu jezdci se stroji KTM, Husqvarna Motorcycles a GASGAS. A jak je již obecně známo, tyto stroje jsou osazeny českými zapalovacími svíčkami BRISK. Jezdcům Factory Racingu se mimořádně dařilo, a tak 8 míst z TOP 10 obsadily motocykly jedoucí zapalovací svíčky BRISK.

3

Nejvíce se dařilo Marvinu Musquinovi z Francie, který se umístil na 2. místě. Stříbrný Marvin Musquin se při rozhovoru vyjádřil takto: „Podmínky na trati byly těžké. Přál jsem si, abychom mohli závodit na stejné trati jako včera. Jsem zklamaný, protože jsme chtěli vyhrát. Děkuji všem a svým týmovým kolegům!“

309254376_671181797701102_8386490198792831653_n

Pochlubit se však mohou i závodníci z Itálie. Mattia Guadagnini na stroji GASGAS i devítinásobný mistr světa Antonio Cairoli. V roce 2021 Tony oznámil, že ukončí svou přebohatou jezdeckou kariéru, která čítá neuvěřitelných 18 profesionálních sezón. Avšak na mistrovství národů jsme mohli tohoto jezdce továrního týmu KTM vidět, jak se prohání na stoji osazeném zapalovacími svíčkami BRISK.

MXoN USA 2022, RedBud, Rider: Guadagnini

S číslem 17 obsadil páté místo 18letý závodník z Belgie Liam Everts s motocyklem KTM. Na šestím místě skončil španělský jezdec Jorge Prado, který svými výkony fanoušky ohromuje podobně jako Liam Everts. Jeho dres v národních červeno-žlutých barvách nesl číslo 46.

477216_Everts_MXoN_RedBud_2022_AI2I2914_MXoN 2022 _ Redbud _USA_

V TOP 10 se umístil další zástupce zemí Beneluxu – Kay De Wolf. Ten se svojí Husqvarnou nakonec vybojoval sedmé místo. S Husqvarnou se předvedl zkušený německý motokrosař Max Nagl. Obdobně jako Maxu Naglovi se dařilo i Simonu Längenfelderovi, který je rovněž motokrosovým virtuosem z Německa.